Badania Laboratoryjne

We współpracy z najlepszymi ośrodkami analizy w Polsce możemy dowiedzieć się więcej i skuteczniej przeciwdziałać.

Zbadaj stan swoich jelit – to centrum zdrowia i siły.

Niezależnie od tego co wykonuje każdy organ z osoba, jak działa i jaką ma funkcję, nie wykonywałby ich gdyby nie jelita. Ktoś powie jak to, przecież mózg wysyła wszelkiego rodzaju impulsy, owszem, tak też jest, jednak gdyby nie jelita, to i nasz mózg nie wysyłałby tych impulsów. Dlaczego? Bo jeśli nie dostarczymy pożywienia przez układ pokarmowy, w którym to właśnie jelita odgrywają kluczową rolę, to i mózg nie będzie miał siły wysyłać impulsów, a w konsekwencji dojdzie zaburzeń w organizmie – chorób. Tak więc, to dzięki jelitom i ogromnej ich pracy wszystkie organy włącznie z mózgiem funkcjonują.

N

jelita, to główny napęd Twojego organizmu. Dzięki nim m. in. pracuje Twój mózg. Zadbaj więc o nie.

N

dzięki badaniom skontrolujesz swoje jelita.

N

sprawdzisz stan swojej flory bakteryjnej

N

sprawdzisz stan flory bakteryjnej.

Ważne wiec jest, aby jelita funkcjonowały dobrze, ważne jest, by tak jak inne organy wspierać i pomagać pracy jelit, ważne też jest, by jelita KONTROLOWĆ, tak jak inne narządy i organy w naszym ciele.

Kontrolując stan jelit, jesteśmy w stanie precyzyjniej im pomóc. Bez badań, bez kontroli, możemy się tylko domyślać, że coś jest nie tak. Odczuwamy wzdęcia, zaparcia, kolki, alergie, jesteśmy słabi, itd., ale nie wiemy dokładnie dlaczego. Nie wiemy, czy to pasożyty są winne, czy nietolerancja jelitowa, SIBO (jelita wrażliwe), jelita leniwe, a może to w ogóle nie jelita, a my przypisujemy im naszą niedyspozycję.

Wszystko, każda reakcja organizmu ma swoją przyczynę. Oczywiście mogą to być różnego rodzaju pasożyty, grzyby, bakterie niszczące naszą florę jelitową, pozbawiające nas cennych substancji (bo same je zjadają), a my jesteśmy słabi, bez energii. Powodów jest wiele, dlatego należy co jakiś czas wykonać badania kontrolne.

W razie objawów koniecznie jako badania juz sprawdzające, zanim cokolwiek zaczniemy sami spożywać i to bez kontroli lekarza, farmaceuty, czy fitoterapeuty lub naturopaty.

Badania, możesz zakupić i wykonać bez wychodzenia z domu. Wystarczy wybrać ze sklepu odpowiednie zestawy do zbadania mikroflory jelitowej oraz markerów stanu zapalnego, które potwierdzą lub wyeliminują ewentualne problemy jelitowe. Na bazie wykonanych badań łatwiej, bezpieczniej i szybciej możesz zareagować na nurtujące Cie problemy.

A problemów może być wiele, te podstawowe i najczęstsze to:

N

zaburzenia żołądkowo-jelitowe: przewlekłe biegunki, zaparcia, gazy, wzdęcia, zgaga, bóle brzucha, itp.,

N

nadwaga i otyłość, ale także utrata masy ciała, niedożywienie,

N

alergie, częste infekcje układu oddechowego

N

zespół przewlekłego zmęczenia i problemy z koncentracją,

N

dolegliwości ze str. układu nerwowego: bóle głowy i migreny, depresja, zaburzenia snu

N

zmiany skórne: wysypki, rumień, inne,

N

zespół złego wchłaniania, objawiający się niedoborami np. żelaza, witamin z grupy B,

N

świąd odbytu,

N

niektóre choroby autoimmunologiczne.

Dysbiozy i przedłużające się stany zapalne w układzie pokarmowym mogą prowadzić do zaburzeń homeostazy, co może mieć istotny wpływ na kondycję całego organizmu. Dlatego badania oceniające funkcjonalność jelit w rutynowej diagnostyce to kolejne niezbędne narzędzie do oceny stanu zdrowia, pomocne w dobieraniu efektywnej terapii.

Korzyści z badań:

N

Jelita, to główny napęd Twojego organizmu. Dzięki nim m. in. pracuje Twój mózg. Zadbaj więc o nie.

N

Dzięki badaniom skontrolujesz swoje jelita.

N

Wyeliminujesz lub potwierdzisz, ewentualną obecność pasożytów.

N

Sprawdzisz stan flory bakteryjnej.

N

Wiedząc jaki jest stan Twoich jelit, lepiej i szybciej dopasujesz ewentualne konieczne działania zdrowotne.

Chcąc skorzystać z badań laboratoryjnych przejdź do sklepu.

p

Informacje zawarte na stronach nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia skonsultuj się z lekarzem. Wiedza zawarta na stronie jest tylko informacją. Decyzje do ewentualnego stosowania ziół i innych działań prozdrowotnych podejmujesz sam.

“Już od pierwszej rozmowy z Panią Iwoną byłem przekonany, że jest profesjonalistką w tym co robi. Niekonwencjonalne podejście do moich kwestii zdrowotnyc ale też emocjonalnych w dużym stopniu odmieniło moje życie na lepsze."

– Piotr U.

“Już od pierwszej rozmowy z Panią Iwoną byłem przekonany, że jest profesjonalistką w tym co robi. Niekonwencjonalne podejście do moich kwestii zdrowotnyc ale też emocjonalnych w dużym stopniu odmieniło moje życie na lepsze."

– Piotr U.

“Już od pierwszej rozmowy z Panią Iwoną byłem przekonany, że jest profesjonalistką w tym co robi. Niekonwencjonalne podejście do moich kwestii zdrowotnyc ale też emocjonalnych w dużym stopniu odmieniło moje życie na lepsze."

– Piotr U.