O mnie

Poznaj mnie i moją historię, związaną z fascynacją zdrowiem oraz naturalnymi metodami jego utrzymania. Jeśli tylko zechcesz, postaram Ci się pomóc

Poznaj mnie lepiej. 

Nazywam sie Iwona Galacka, jestem mgr Turystyki Uzdrowiskowej i Odnowy Biologicznej. Praktycznie od zawsze inspirowało mnie utrzymanie dobrego zdrowia. Choroba, to etap, w którym trudno mówić o profilaktyce, to już walka z „czymś” co zaburza nasz organizm, naszą równowagę. Jest to etap, w którym jakaś patologia zagnieździła się w naszym organizmie, to już się dzieje, już jest, i trzeba zadziałać mocno, często bardzo agresywnie, a i tak nie zawsze udaje się tą walkę wygrać. Dlatego tak bardzo ważna jest profilaktyka i niedopuszczanie do walki, i choć czasami jest to bardzo trudne, to nie jest niemożliwe 🙂

Pamiętaj, jeśli nawet z jakiś powodów nie praktykowałeś profilaktyki, to mimo, iż walka może być trudniejsza i dłuższa, to zawsze istnieje szansa na wygraną, ZAWSZE!

Od Ciebie zależy, czy podniesiesz rękawicę, a mam nadzieję, że tak, że nie odpuścisz, bo przecież nie jedną walkę z różnymi sprawami masz wygraną. Jednak przede wszystkim liczę na to, że mądrze zaopiekujesz się swoim organizmem, swoim ciałem, i nie dopuścisz do dużych patologii. Ciało, tu i teraz masz tylko jedno 🙂

Pomogę Ci przywrócić Twoją wewnętrzną  równowagę i pozytywną energię w naturalny sposób.

Iwona Galacka

Już od ponad 20 lat interesuję się naturalnymi terapiami w tym medycyną naturalną. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia oraz uzyskałam kwalifikacje zawodowe m.in. Naturopaty. Skontaktuj się ze mną! Chętnie Ci pomogę!

Zainteresowania szeroko rozumianą odnową biologiczną i profilaktyką zdrowia doprowadziły mnie do wyboru kierunku studiów. W 2002r. pełna wiary w zdrowy ruch, postanowiłam połączyć swoje pasje z pracą codzienną. Zdobyłam uprawnienia państwowe Instruktora Rekreacji Ruchowej na AWF-e w Katowicach. Pozytywne działanie wszelkiego ruchu (basen, fitness, treningi siłowe, czy nawet sam spacer) dodało mi motywacji, by jeszcze bardziej pomagać w procesach zdrowotnych i profilaktyce zdrowia. Prowadząc treningi indywidualne, a także zajęcia grupowe, najwspanialszą zapłatą były pozytywne zmiany zdrowotne wśród moich podopiecznych (odpowiedni trening w zależności od indywidualnych potrzeb). Poszłam więc o krok dalej, i nauczyłam się różnych masaży egzotycznych (Ajurwedyjskie, Lomi Lomi Nui, Hawajski połączony z akupresurą). Dawały one duże efekty (same, lub w połączeniu z ruchem/treningiem) w poprawie zdrowia u wielu klientów, co motywowało jeszcze bardziej. Szukałam kolejnych narzędzi, możliwości i znalazłam dźwięk. Choć byłam z nim od dzieciństwa (uczęszczałam do szkoły muzycznej), nie zdawałam sobie wtedy sprawy, że poprzez masaż na poziomie komórkowym, dźwięki mogą być aż tak cenne dla naszego zdrowia. Odkryłam więc dźwięki na nowo i ukończyłam wszystkie IV stopnie masażu i terapii dźwiękiem wg Metody Petera Hessa.

Moje życie zawodowe biegło dwoma torami, jeden to zarządzanie ośrodkami z odnową biologiczną, a drugi to praktykowanie wszelkich działań prozdrowotnych z naciskiem na terapie naturalne. Miałam nadzieje, że zarządzając tego typu miejscami oraz szkoląc ludzi, nie tylko w zarządzaniu i obsłudze klienta, ale także z naturalnych autorskich programów zabiegowych, będę mogła wprowadzić więcej i szybciej dobrej energii na rynek, oraz na szerszą skalę promować wręcz zdrowie. Mnóstwo kursów z zarządzania oraz studia podyplomowe w tym kierunku nie dały mi jednak tej satysfakcji. Z pod moich rąk „wychodziły” dobrze poukładane ośrodki odnowy biologicznej, dobrze działające proceduralnie zespoły, ale to wszystko znowu było za mało. Owszem, było dużo relaksu w salonach Wellness & SPA, co ma ogromny wpływ na poprawę zdrowia i funkcjonowanie organizmu ludzkiego, dużo prozdrowotnych treningów na basenach, siłowniach i salach fitness, wspaniałych masaży, i wiele dobrych efektów zdrowotnych, jednak wciąż był niedosyt.

Dlatego też, mimo dużej wiedzy z zarządzania, w branży odnowy biologicznej, posiadając doświadczenie oraz umiejętności pracy z różnymi zespołami, postanowiłam pomagać ludziom w różnych zaburzeniach zdrowotnych. I choć nadal pomagam również w organizacji i zarządzaniu miejsc z szeroko rozumianą odnową biologiczną (bo bez dobrej organizacji, nie będzie dobrych usług), to z wielką radością wykonuję konsultacje oraz zabiegi terapeutyczne, gdzie wpływając zarówno na profilaktykę, jak i wsparcie w różnych procesach chorobowych, cieszy mnie każda nawet najmniejsza poprawa zdrowia klienta. Pamiętaj, nigdy nie wolno się poddawać! Nigdy, przy żadnej chorobie. Choroba, to kolejna runda w życiu, która trwa tak długo, aż jedna ze stron odpuści. Jeśli odpuścisz Ty, to… przegrywasz walkowerem.

Edukacja i praktyka

Wiele lat praktykowałam masaże egzotyczne, masaż dźwiękiem oraz ruch jako czynnik poprawy zdrowia. Ukończyłam także kursy Naturopatii, Zielarstwa, Fitoterapii, Coachingu, terapii próżniowej bańkami, Bioterapii oraz Radiestezji terapeutycznej. Wieloletnie poznawanie tajemnic funkcjonowania organizmu ludzkiego pozwoliło, by w jeszcze większym zakresie zarówno promować zdrowie i zdrowy styl życia, jak i wspierać procesy leczenia przy już istniejących problemach. Obecnie wspieram klientów poprzez fitoterapię (zioła), terapię dźwiękiem, terapię próżniową bańkami lekarskimi, zachęcanie i promowanie zdrowego stylu życia, prozdrowotne treningi. Moją pomoc i wsparcie możesz otrzymać zarówno w profilaktyce, jak i konkretnych zaburzeniach zdrowotnych. Szeroki wachlarz wiedzy włącznie z istnieniem systemu energetycznego człowieka, pozwala mi jeszcze lepiej zrozumieć funkcjonowanie organizmu jako całości. Holistyczne podejście, to podstawa w każdym jednym przypadku zarówno w profilaktyce jak i wsparciu podczas leczenia / terapii.

Fitoterapia (terapia ziołami) w obecnych czasach przechodzi ponowne odrodzenie. Dawno już w wielu kulturach, zresztą po dziś dzień, wszelkie problemy chorobowe leczono lub wspierano ziołami. Dzisiaj wiadomo, że mimo mocno rozwiniętej medycyny akademickiej i mnóstwem leków na różne choroby, warto wspierać organizm naturalnymi metodami. Zioła, są bardzo dobrze przyswajalne przez organizm ludzki, i zawsze są wieloskładnikowe. Rośliny mają w sobie zarówno witaminy, minerały, jak i substancje czynne. Substancje czynne znalazły swoje bliźniacze odbicie w lekach syntetycznych, niestety syntetyczna ich postać i wyizolowana z całej reszty składników jaką posiada roślina, działa zupełnie inaczej na nasz organizm (choć czasami trzeba zadziałać mocno i punktowo przy pomocy leków, wszystko zależy od zaawansowania choroby).  Ponieważ zioła są wspaniałą alternatywą zarówno w profilaktyce jak i wspieraniu i wzmacnianiu organizmu w już istniejących zaburzeniach, często łączę swoje terapie proponując zioła i produkty ziołowe do pozostałych terapii, baniek lekarskich, czy dźwięków. Zioła, to nieograniczone spektrum działania, więcej o ziołach znajdziesz w zakładce fitoterapia. Zachęcam także do wejścia na mój blog, gdzie znajdziesz różne ciekawostki dotyczące zdrowia.

Pamiętaj, jeśli nawet z jakiś powodów nie praktykowałeś profilaktyki, to mimo, iż walka może być trudniejsza i dłuższa, to zawsze istnieje szansa na wygraną, ZAWSZE!

Jeśli i Ty potrzebujesz zharmonizować lub po prostu wzmocnić (z różnych powodów) swój organizm, zapraszam serdecznie do kontaktu i skorzystania z moich usług. Więcej o zastosowaniu baniek lekarskich znajdziesz tutaj, szerszy opis terapii dźwiękiem tutaj, jeżeli natomiast potrzebujesz dodatkowych informacji, zapraszam do kontaktu, chętnie odpowiem na pytania.

p

Informacje zawarte na stronach nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia skonsultuj się z lekarzem. Wiedza zawarta na stronie jest tylko informacją. Decyzje do ewentualnego stosowania ziół i innych działań prozdrowotnych podejmujesz sam.