Pasożyty – oczyszczanie organizmu – uważaj, by nie zaszkodzić!

utworzone przez | cze 4, 2021 | Blog

Pasożyty – oczyszczanie organizmu – uważaj, by nie zaszkodzić!

Wiele osób mówi o odrobaczaniu organizmu, ale… czy wiesz o jego zagrożeniach? Czy wiesz, jak to robić, by było bezpiecznie, by nie pogorszyć jeszcze bardziej sytuacji, zdrowia i… ewentualnego zarobaczywienia właśnie?

Nikt nie jest sterylny, żyje w nas całe zoo różnego rodzaju grzybów, pierwotniaków, pasożytów, bakterii i nie wiadomo czego jeszcze, bo niestety mimo, zaawansowanej medycyny akademickiej i lotów w kosmos, tu na ziemi organizm człowieka ciągle nie jest do końca poznany. Wiemy, że mnóstwo z naszych towarzyszy życia jest nam wręcz niezbędna do prawidłowego funkcjonowania, wiemy również, że jakiekolwiek zaburzenie w ich proporcjach może być początkiem wielu chorób, mniej lub bardziej groźnych, kończąc na chorobach nowotworowych.

Pasożyty, jak każde żywe stworzenia, jedzą i wydalają. Dlatego też, jeżeli jest ich zbyt wiele, objadają nas z cennych wartości odżywczych, a poprzez wydalanie zatruwają nasz organizm trującymi substancjami przemiany materii. Jeśli wszytko jest dobrze zharmonizowane i działa w symbiozie, doskonale razimy sobie z tym faktem, ale jeśli z jakiegoś powodu namnożyło się zbyt dużo pasożytów, zaczyna się problem.

Widoczne objawy inwazji pasożytów to m. n.:

  • zaburzenia żołądkowo-jelitowe jak np.: biegunki, luźne stolce, śluz w stolcu, zaparcia, gazy, wzdęcia, świąd odbytu, zgaga, bóle brzucha, skurcze w brzuchu, mdłości i wymioty itp.,
  • zespół złego wchłaniania, objawiający się niedoborami np.: żelaza, witamin z grupy B, innych ważnych substancji odżywczych,
  • dolegliwości ze strony układu nerwowego, np.: bóle głowy i migreny, depresja, zaburzenia snu, apatia, złe samopoczucie, zmęczenie,
  • zmiany skórne (również włosów i paznokci) jak np.: wysypka, rumień, wypadanie włosów (utrata włosów),
  • utrata masy ciała,
  • niedożywienie (anemia), utrata apetytu,
  • gorączka, kaszel,
  • zapalenie stawów,

i wiele innych z chorobami organów i narządów włącznie, poprzez zdobywanie przez nieproszonych gości przychylnych dla siebie terenów, czyli przemieszczanie się w organizmie i zasiedlanie różnych naszych organów. Będą one wszędzie tam gdzie znajdą dogodne warunki bytowania, a w momencie zachwiania równowagi organizmu (poprzez zanieczyszczenia zbyt dużą ilością odchodów już w jelitach, oraz podrażnień kosmków jelitowych, czy też różnego rodzaju „podgryzień”, „torbielików”, i innych problemów, które to towarzystwo tam robi /np. uszkodzenie śluzówki jelita, niszczenie ścian jelita by złożyć w nim jaja/, dochodzi do dysharmonii). Zachwiana jest także praca organów i narządów, gdzie mimo iż np. nie powinno być pasożytów, w wyniku różnych sytuacji będą one się zagnieżdżać. Niestety, ale jeśli w wyniku złej diety (która sprzyja namnażaniu grzybów, bakterii i pasożytów), w wyniku zakażenia, lub po prostu braku higieny zignorujemy sytuację, organizm będzie co raz mocniej cierpiał. Chodzenie po lekarzach i łagodzenia objawów różnych chorób, nie spowoduje dłuższej ulgi, bo nie zostanie wyeliminowana przyczyna. Mało który lekarz zleca badania na pasożyty, czy grzyby, skupiają oni najczęściej uwagę na zaburzeniu konkretnego organu lub układu. Z jednej str. jest to dobre ale z drugiej, niestety daje efekty na krótko. Spożywając dodatkowe leki, antybiotyki jeszcze bardziej wyjaławiamy nasze jelita, co w perspektywie czasu pogarsza sytuację. Nie mówię tutaj, że wszystko złe, co dzieje się w organizmie, jest wynikiem pasożytów, absolutnie tak nie jest, ale w wielu przypadkach tak. Pasożyty można odnaleźć w: jamie ustnej, gardle i przełyku, żołądku, dwunastnicy, jelicie cienkim, jelicie ślepym, jelicie grubym, odbytnicy, odbycie, wątrobie, trzustce, nerkach, oskrzelach, płucach, sercu, rdzeniu kręgowym, mózgu, krwioobiegu, limfie, mięśniach, skórze, tkance podskórnej, oczach a nawet w kościach. Zdarza się również, że ich nieproszona obecność znajduje się w najmniej oczekiwanym miejscu.

Należy pamiętać, że są to bardzo prymitywne żyjątka, które żyją w swoich cyklach rozrodczych, a cykle te (jak wiele różnych cykli), uzależnione są od faz księżyca. Dlatego ważne jest, by w odpowiedni sposób zsynchronizować fazy księżyca, z odpowiednimi etapami odrobaczania organizmu. Ponadto program oczyszczania powinien składać się z kilku etapów, które będą obejmowały kolejne odcinki jelita, a następnie (jeśli będzie to potrzebne) kolejne organy. Najpierw powinna zostać odpowiednio oczyszczona odbytnica, następnie jelito grube, dalej jelito cienkie i w razie potrzeby kolejne narządy np. wątroba, nerki, itd. Jeśli dana osoba nie będzie trzymała się odpowiedniej kolejności, oraz odpowiednich ważnych procedur w danym etapie oczyszczania istnieje ryzyko, że nieproszeni goście przemieszczą się w inne, nieleczone obszary ciała i tam będą się rozmnażać. Należy pamiętać, że one również chcą żyć. Będą więc uciekać, chować się, kombinować, po prostu walczyć o przetrwanie. Nieumiejętne i źle przeprowadzone proceduralnie oczyszczanie może spowodować, iż pasożyty staną się mniej dostępne na zastosowane środki i trudniej będzie je zwalczyć. Dodatkowo szybkie, nagłe i mocne zadziałanie na pasożyty, może spowodować wręcz reakcje chorobowe. Nagła ilość toksyn jaka powstanie w wyniku martwych organizmów, może doprowadzić nawet do gorączki. Należy pamiętać, iż nagłe i od razu bardzo mocne zadziałanie, spowoduje także nagłe, i bardzo mocne zadziałanie mechanizmów obronnych i również zwiększoną ilość toksyn. Dlatego też, niezależnie od tego w jaki sposób będziecie się oczyszczać, ważne jest, by to robić z głową. Możliwości jest sporo, każda na swój sposób jest dobra, nie każda będzie akceptowalna przez każdego, i nie każda niestety dobra i możliwa dla każdego. Wiele osób oczyszcza się także produktami / substancjami, które w dużej ilości mogą także zaszkodzić, organizm ludzki, to też żywe stworzenie tylko zdecydowanie większe.

Podczas oczyszczania organizmu w trakcie przewlekłych chorób, należy być bardzo ostrożnym i przeprowadzać tego typu kuracje pod okiem lekarza lub innego terapeuty. Podczas chorób przewlekłych oczywiście dobrze jest oczyścić organizm, będzie lepsza wchłanialność zarówno preparatów leczniczych, jak również wszelkich odżywczych (makro i mikroelementów, witamin i innych tak bardzo potrzebnych dla zdrowia) ponadto zarobaczywienie jest bardzo często przyczyną choroby. Istnieje jednak niebezpieczeństwo wyjałowienia już osłabionego organizmu. W takiej sytuacji procedury oczyszczania muszą być dobrane odpowiednio do możliwości chorego. Nie wolno przeprowadzać drastycznych mocnych i silnych oczyszczań. Trzeba to robić stopniowo.

W przypadku osób chorych i tych, które po raz pierwszy wykonują kurację oczyszczającą zaleca się stosowanie delikatniejsze procedury na bazie ziół. Działanie przeciwpasożytnicze wykazują m.in.: anyż, brzoza, nieśmiertelnik, waleriana, bobrek trójlistkowy, nasiona goździka, łupiny orzechów włoskich, dziurawiec, kora kruszyny, oman, kora dębu, imbir, łupiny granatu, cebula, czosnek niedźwiedzi, mięta, pokrzywa, marchew, mniszek lekarski, natka pietruszki, wrotycz, piołun, rzepa, kminek, pestki dyni, krwawnik pospolity, szczypiorek, tymianek, jaskółcze ziele, szczaw, eukaliptus, jagody, borówki, jeżyny, granaty, śliwki, kapusta.

Istnieje oczywiście wiele różnych procedur zabiegowych na oczyszczanie z pasożytów, jednak celowo ich tutaj nie podaję, bo każdy organizm jest inny. Mogą być uczulenia na składnik, mogą być już jakieś istniejące choroby i wiele innych przyczyn, dla których dana procedura nie będzie korzystna. Wiele osób słysząc o oczyszczaniu np. wątroby, od razu chce przystąpić do takiej czynności, niestety, nie oczyszczając najpierw jelit, może być więcej szkody niż pożytku. Ponadto, w wyniku oczyszczania wątroby może się okazać, że dojdzie do zablokowania dróg żółciowych, bo dana osoba nie wiedziała, że ma kamienie w woreczku żółciowym. Jeśli masz więc problemy z wątrobą czy żółcią zrób najpierw USG, sprawdź, czy nie ma kamieni, które powodują Twoje dolegliwości. Oczyszczania wątroby nie powinny wykonywać także osoby cierpiące na: wrzody żołądka lub dwunastnicy, zapalenie woreczka żółciowego, zapalenie wątroby, chorujących na gruźlicę, nadkwaśność lub niedokwaśność żołądka, infekcje związane z wysoką gorączką i wysokim OB, zaburzenia trawienia (inne).

Do każdego oczyszczania należy się dobrze przygotować, nie jest to ani łatwy, ani przyjemny proces. Z pewnością jednak bardzo korzystny dla organizmu. Zawsze jednak należy pamiętać o profilaktyce. Dbanie o higienę, odpowiednia dieta, ruch, to podstawa zdrowia w ogóle. Jeśli będziesz się oczyszczał/a, a nie zmienisz nawyków, sytuacja z pewnością powróci. Z jakiegoś powodu nieproszonym gościom jest u Ciebie dobrze – zmień to.

Dbajcie o siebie.

p
Informacje zawarte na stronach nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia skonsultuj się z lekarzem. Wiedza zawarta na stronie jest tylko informacją. Decyzje do ewentualnego stosowania ziół i innych działań prozdrowotnych podejmujesz sam.

Niesamowite owoce – Rokitnik i Pigwowiec

Rokitnik od 1983 roku w Polsce był pod całkowitą ochroną, na szczęście od 2014 roku jest pod ochroną częściową. Co oznacza, że nie możemy go zbierać tylko z wydm i klifów, ale we wszystkich innych miejscach, gdzie rośnie dziko...

czytaj dalej