Bioterapia

System energetyczny każdego z nas jest podstawą zdrowia, witalności energetycznej oraz harmonii fizycznej i duchowej.

Bioterapia jest jedną z metod medycyny naturalnej, gdzie obszarem działania jest system energetyczny człowieka.

Celem działania bioterapeuty, jest znalezienie słabych i mocnych punktów systemu energetycznego człowieka, doprowadzenie go do równowagi i harmonizacji na wszystkich poziomach (fizycznym, energetycznym, emocjonalnym, mentalnym i przyczynowym). Dysharmonia tego systemu prowadzi do różnych chorób, informuje też, o już istniejących obszarach chorobowych.

N

harmonizacja organizmu na wielu poziomach energetycznych

N

ogólne wzmocnienie organizmu, lepsze samopoczucie, pewność siebie

N

uspokojenie, wyciszenie, pozbycie sie problemów ze snem

N

zmniejszenie i/lub pozbycie się bóli różnego pochodzenia

Jak pewnie wiele osób, ja również przechodziłam burzę myśli i długo dojrzewałam do tej metody terapii, ale na szczęście było to wiele lat temu. Sięgając do fizyki kwantowej, do opracowań medycznych, oraz różnych badań, dzisiaj juz wiem, że to nie żadna szarlataneria, a czyste i prawdziwe zjawiska, które działają i mają ogromny wpływ na organizm człowieka.

W medycynie akademickiej udowodniono już, że człowiek to (bardzo krótko mówiąc) jeden wielki wytwornik energii. Żyjemy dzięki wytwarzaniu energii, jesteśmy wręcz przetwornikiem energetycznym, który cały czas pracuje. Dzięki temu, w naszym organizmie nieustannie zachodzą różnego rodzaju procesy. Poprzez impulsy energetyczne do naszego mózgu dochodzą informacje, odczuwamy ból, ale także radość, głód, mamy różne nastroje. To dzięki tym impulsom funkcjonujemy, rozwijamy się, uczymy, itd. Energetyka naszego ciała ma ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie i nasze zdrowie. Każdy nasz narząd pracując, wytwarza energię, ba, każda nasza najmniejsza komórka w ciele, wytwarza energię. W dzisiejszych czasach wiemy juz, że zachowanie odpowiedniego przepływu tej energii oraz harmonijne jej działanie, jest najważniejszą rzeczą w utrzymaniu oraz powrotu do zdrowia. Wszelkie zaburzenia energetyczne (dysharmonie), w perspektywie czasu powodują różnego rodzaju zaburzenia chorobowe (chorobę, ból). Delikatne zachwianie systemu energetycznego, nie skutkuje od razu chorobą, ale daje już sygnał i jeśli nie doprowadzimy do równowagi, w późniejszym czasie będzie odczuwalne w ciele fizycznym (choroba). Początek każdej choroby rozpoczyna się w układzie energetycznym człowieka.

Na tym etapie nie ma żadnych zmian w wynikach badań laboratoryjnych, a nawet żadnych oczywistych objawów lub oznak (czasami może być zmęczenie, niechęć, ospałość, lub wręcz nadmiar energii, ale tylko momentami, taka niestabilność energetyczna w odstępie godzin, a nawet minut), ale lokalny lub ogólny przepływ energii odbiega od normy. Jeśli nie zostaną wprowadzone zmiany w celu zrównoważenia systemu energetycznego, odchylenie w przepływie energii będzie stopniowo wzrastało. Jeśli tak się stanie, nierównowaga w systemie energetycznym przejawi się jako fizyczny objaw, wpływając w ten sposób na system materialny i prowadząc do zdiagnozowanej choroby.

„System energetyczny ludzkiego ciała jest powiązany z jego systemem materialnym. System materialny ludzkiego ciała odnosi się do różnych poziomów struktury fizycznej, w tym do składu materialnego genów, narządów i kończyn na poziomie mikroskopowym i makroskopowym, a także histologii i embriologii. System energetyczny to dynamiczny system, który utrzymuje ludzkie aktywności życiowe i wpływa na nie, w tym operacje energetyczne od mikroskopijnych do makroskopowych poziomów, takie jak energia chemiczna uwalniana przez mitochondria i enzymy, ciepło wytwarzane przez żywność oraz energia grawitacyjna i elektromagnetyczna generowana przez przybywający i zanikający księżyc i aktywność plam słonecznych. Badania ludzkiego ciała przez bio-medycynę i współczesną naukę koncentrują się na systemie materialnym, który charakteryzuje się wzajemnymi powiązaniami między materialnymi bytami. Natomiast system energetyczny to system, w którym siły niematerialne oddziałują na siebie. Każde żywe ciało zawiera jednocześnie system materialny i system energetyczny, tak jak kształty i ich cienie są nierozerwalnie połączone. Ponieważ wszystkie materialne i strukturalne komponenty ciała mają swoje odpowiedniki energetyczne, materialne komponenty poruszają się dzięki działaniu energetycznych składników i formują funkcje: życiowe czynności ludzkiego ciała.”

Powyższy cytat pochodzi z opracowania naukowego opublikowanego w Journal of Traditional Chinese Medical Sciences Tom 5, wydanie 1, styczeń 2018, strony 29-34. „The scientific hypothesis of an «energy system» in the human body”

Skoro jesteśmy wytwornikiem energii (a jesteśmy, bo wiele opracowań naukowych juz o tym pisze, zarówno w medycynie jak i w fizyce kwantowej), dookoła nas tworzy się tzw. pole elektromagnetyczne. Przy każdym urządzeniu, każdym przetworniku energii również takie pole się tworzy. Przykładem może tutaj być odczuwalne ciepło w okolicach urządzeń elektrycznych takich jak TV, czy komputer. Oczywiście pole takie wytwarzane wokół człowieka jest dużo bardziej subtelne, dlatego też, niektóre osoby wyczuwają je bez problemu, inne w ogóle go nie czuja, niemniej jednak ono zawsze jest. Nie da sie po prostu odciąć energii na poziomie skóry człowieka, nasza energia, jak każda inna nie zatrzyma się od razu, tworzy pewnego rodzaju otoczkę dookoła nas, która nazywana jest Aurą. U zdrowej osoby jest ona duża, silna i gęsta, u chorej, słabej osoby będzie zaburzona. Zaburzenia te w zależności od dolegliwości będą różne. Może to być słabsza aura w ogóle, może być słabsza w niektórych miejscach, mogą to być piki mocnej energii w jednym miejscu i słabe „dziury” w innym. To wszystko dzieje się dookoła nas, natomiast wewnątrz (jak już wcześniej wspomniałam) każdy nasz organ pracując wytwarza swoją, również wyczuwalną energię. Dzięki temu możliwe jest np. badanie EKG serca, gdzie za pomocą elektrokardiogramu można odczytać dokładną pracę serca. Neurolodzy doczepiając odpowiednie urządzenia do głowy badają pracę mózgu (zachowania, emocje, reakcje mózgu na zmysły, itd.). Niektóre typowe objawy kliniczne, takie jak ból, zawroty głowy, można również zmierzyć za pomocą skal psychometrycznych. Przykładów można byłoby przytaczać wiele, jednak stworzyłabym tutaj ogromną pracę opisową, a nikt z Państwa nie miałby pewnie czasu na czytanie tak długich opisów. Najprostszym dowodem na posiadanie własnego pola elektromagnetycznego jest fakt, ze my sami powodujemy zakłócenia innych nadajników. Z pewnością, każdy spotkał się w życiu z takim faktem. Weźmy po prostu grające małe radio na baterie, w którym musimy ustawić antenę. Czasami wystarczy, że odsuniemy lub przyłożymy rękę do anteny i radio albo lepiej gra, albo gorzej. Czasami tylko przechodząc obok, radio ma zakłócenia. To właśnie nasze pole elektromagnetyczne powoduje zakłócenia w odbiorze fal radiowych lub (co czasami też sie zdarza) wzmacnia ich odbiór.

Człowiek przez cały czas emituje małe pole elektromagnetyczne (ang. electromagnetic field, EMF), wytwarzane przez niewielkie ładunki energetyczne, które dostarczają prąd bilionom komórek w ciele.

Przez ostatnie sto lat naukowcy i lekarze byli zafascynowani ideą „elektryczności ciała”. Już w 1916 Dr Albert Abrams, kardiolog z San Francisco twierdził, że potrafi zdiagnozować każdą chorobę na podstawie impulsów elektrycznych, jednak opracowana przez niego maszyna, tzw. dynamizator, została zdyskredytowana przez autorytety medyczne. Jak wszystko co nowe, tak i tego typu metody (zwłaszcza wtedy), budziły kontrowersje. Jednak już w 1922 Sir James Barr wyraził aprobatę dla odkryć Abramsa. Napisał: „Odkrycia dr Abramsa muszą zostać oficjalnie uznane” . W latach 60-ych Herbert Frohlich wykazał, że ludzkie komórki używają różnych częstotliwości do przewodzenia informacji. Różne częstotliwości dają różnego rodzaju energię, co właśnie można odczuć podczas zabiegów bioterapeutycznych i dzięki równoważeniu i harmonizacji na wszystkich poziomach (fizycznym, energetycznym, emocjonalnym, mentalnym i przyczynowym) wzmacniany jest system energetyczny człowieka, co przekłada się na jego zdrowie. Pozostawienie dysharmonii w jakim kolwiek miejscu w perspektywie czasu może doprowadzić do nieuleczalnych zaburzeń chorobowych.

„Obecne praktyki w medycynie alopatycznej mierzą różne rodzaje energii w ludzkim ciele za pomocą dynamiki pola kwantowego stosowanej w medycynie nuklearnej, radiologii i diagnostyce obrazowej. Po zdiagnozowaniu obecne terapie powracają do biochemii zamiast stosowania terapii biofizycznych do leczenia zaburzeń w subtelnych energiach wykrytych i używanych do diagnostyki. Fizyka kwantowa uczy nas, że nie ma różnicy między energią a materią. Wszystkie układy w człowieku, od poziomu atomowego po molekularny, są w ciągłym ruchu, tworząc rezonans. Ten rezonans jest ważny dla zrozumienia, w jaki sposób subtelna energia kieruje i utrzymuje zdrowie i dobre samopoczucie człowieka. Medycyna energetyczna (EM), czy to dotykowa, czy oparta na urządzeniach, polega na wykorzystaniu znanych subtelnych pól energetycznych do terapeutycznej oceny i leczenia zaburzeń równowagi energetycznej, przywracając systemy organizmu z powrotem do homeostazy (równowagi). [ … ] Emisje biofotonowe, a także systemy transdukcji sygnału i sygnalizacji komórkowej są powszechnie akceptowane we współczesnej medycynie.”

Cyt.: „Energy Medicine: Current Status and Future Perspectives”, Glob Adv Health Med. 2019; 8: 2164956119831221. Opublikowano online 27 lutego 2019 r.

Korzyści z bioterapii:

N

Harmonizacja organizmu na wielu poziomach energetycznych

N

Ogólne wzmocnienie organizmu, lepsze samopoczucie, pewność siebie

N

Uspokojenie, wyciszenie, pozbycie sie problemów ze snem.

N

Zmniejszenie i/lub pozbycie się bóli różnego pochodzenia.

N

Wzmocnienie i regeneracja układów w organizmie człowieka (krwionośny, pokarmowy, moczowy, itd.)

N

Wzmocnienie i regeneracja narządów i organów.

N

Poprawa wyglądu zewnętrznego.

Każdy z nas ma tylko jedno zdrowie, warto więc o nie odpowiednio dbać i wzmacniać, na każdym etapie życia.

Jeśli i Ty potrzebujesz zharmonizować lub po prostu wzmocnić (z różnych powodów) swój organizm, zapraszam serdecznie do kontaktu i skorzystania z moich usług. Bioenergoterapia w połączeniu z fitoterapią, to bardzo szerokie spektrum możliwości. Krótki opis fitoterapii, i dlaczego właśnie ten kierunek wsparcia zabiegowego znajdziesz tutaj.

Opracowania naukowe opisujące szerzej zagadnienia systemu energetycznego człowieka, znajdą Państwo m.in. pod tymi linkami:

p

Informacje zawarte na stronach nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia skonsultuj się z lekarzem. Wiedza zawarta na stronie jest tylko informacją. Decyzje do ewentualnego stosowania ziół i innych działań prozdrowotnych podejmujesz sam.

“Już od pierwszej rozmowy z Panią Iwoną byłem przekonany, że jest profesjonalistką w tym co robi. Niekonwencjonalne podejście do moich kwestii zdrowotnyc ale też emocjonalnych w dużym stopniu odmieniło moje życie na lepsze."

– Piotr U.

“Już od pierwszej rozmowy z Panią Iwoną byłem przekonany, że jest profesjonalistką w tym co robi. Niekonwencjonalne podejście do moich kwestii zdrowotnyc ale też emocjonalnych w dużym stopniu odmieniło moje życie na lepsze."

– Piotr U.

“Już od pierwszej rozmowy z Panią Iwoną byłem przekonany, że jest profesjonalistką w tym co robi. Niekonwencjonalne podejście do moich kwestii zdrowotnyc ale też emocjonalnych w dużym stopniu odmieniło moje życie na lepsze."

– Piotr U.